GLAS OCH KERAMIK / Glas / Glas 4925017

nr 492 5017

Glas

3 del, Erik Höglund (1932-1998) för Boda Glasbruk, Sverige 1950-tal, orange och röd, höjd och diameter 12 cm, signerad: 'H 1054 / 130', vas höjd 9 cm sign 'H 1054 / 85', liten skål röd höjd 5 cm sign ' H 961 / 60'

Utrop:

300 kr

Såld:

500 kr

måndag 29 oktober 2007
kl 17:37:53

  • Tema
  • 29 okt

Höglund

Erik Höglund (1932-1998)

Läs mer om Höglund