GLAS OCH KERAMIK / Glas / Glas 4925017
nr 492 5017
Glas
3 del, Erik Höglund (1932-1998) för Boda Glasbruk, Sverige 1950-tal, orange och röd, höjd och diameter 12 cm, signerad: 'H 1054 / 130', vas höjd 9 cm sign 'H 1054 / 85', liten skål röd höjd 5 cm sign ' H 961 / 60'
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
måndag 29 oktober 2007
kl 17:37:53
400 kr
350 kr
450 kr